Новини / Мачове

07 Февруари 06, 11:30
Марек” взе пернишки голаджия, удря 4 греди срещу “орлетата”
02 Февруари 2006 г.

Ахилесовата пета на “Марек” през пролетта със сигурност ще продължи да бъде нападението. Това се видя и във вчерашната контрола с “Пирин” (Бл) на стадион “Бончук”, завършила с минималното 1:0 за дупничани. Подопечните на Йордан Андреев създадоха доста голови положения, но едва в края успяха да превземат вратата на отличния в този мач Атанас Аршинков. Дебют в състава на Стоян Коцев направи нападателят Боби Дичев, който досега се подвизаваше с екипа на “Миньор” (Пк). 27-годишният футболист през миналата година вкара 36 гола за “жълто-черните” във “В” група, но през есента отбеляза едва 2 попадения за “жълто-черните”. Юношата на “Септември” пристигна буквално час и половина преди мача и се появи в игра през второто полувреме. Друг чакан на проби нападател - Аспарух Василев, пък така и не се появи и от “Марек” се отказаха да го пробват.
Гласовита агитка от около 20-ина “зелено-бели” ултраси пък не спря да подкрепя “детската градина” на Йордан Самоковлийски. Сред зрителите на трибуните бяха футболистите на “Пирин 1922” Светльо Дяков, Илиян Василев и Георги Георгиев, които изгледаха първата част плътно зад резервната скамейка на гостите. С тях бяха и напусналите преди броени дни щаба на “орлетата” кондиционен спец Антон Иванов и лекарят на тима Филип Богдански.
Старши треньорът на дупничан Стоян Коцев не можа да използва Димитър Коемджиев, Илия Илиев, Светльо Георгиев, Анжело Кючуков, Кемал Аломерович, Георги Николов и Николай Благоев, които са с контузии. Липсата им обаче изобщо не си пролича, като домакините бяха пълновластни господари на терена. “Това бе най-слабият ни мач”, призна след мача изпълнителният директор на “орлетата” Кирил Стойков.
Първото полувреме бе доста вяло. Пропуски за “Марек” направиха Ради Иванов и Кръстовчев, а за гостите - младежкият национал на Македония Драги Коцев. Най-интересният момент в мача бе 57-ата минута. Тогава удар на Кръстовчев срещна гредата на Аршинков и от самата голлиния Вальо Георгиев изби с ножичен удар в… напречната греда, след което топката излезе в ъглов удар. Веднага след изпълнението му Кръстовчев стреля от непосредствена близост, Аршинков изби и топката за 3-и път срещна този път левия му страничен стълб. В 65-ата минута 2-метровият Христо Петров остана очи в очи с благоевградския страж, но Гоцевски със сетни усилия изби от голлинията. В 81-ата минута далечен удар на Симеонов срещна за 4-и път напречната греда над Аршинков. Само 3 минути по-късно при първата сериозна атака на гостите Коцев след самостоятелен рейд улучи десния дирек на дупнишката врата. В последната секунда Румен Калчев с мощна тупалка от пряк свободен удар от около 25 метра вкара единственото попадение. Досега в актива си той имаше 4 греди и 3 отменени гола и след мача не криеше радостта си.
“Марек”: Чавдаров, Ирмиев, Митов, Бонев, Р. Бачев, Калчев, Караканов, Р. Иванов, Д. Георгиев, Кръстовчев, Ризов (Т. Тодоров, Симеонов, Дичев, Хр. Петров).
“Пирин” (Бл): Аршинков, Станоев, Дафков, В. Георгиев, Гоцевски, Шумантов, Попев, Коцев, Стоев, Вълков, Стойков (Цветков, Заков, Грънчаров, Богоев).